Vzduch ve školní budově byl ve čtvrtek 30. dubna už od samého rána prosycen nedočkavostí a radostným očekáváním. Děti nežily ničím jiným než nadcházející návštěvou pouti, o které se na přestávkách a někdy i při hodinách s nadšením mluvilo. Vidina kolotočů a dalších atrakcí zafungovala jako nejlepší motivace, a tak se stalo téměř zázrakem, že ještě před dvanáctou hodinou byla celá družinka vzorně uklizená. Jakmile byly hračky na svém místě, vyrazila nadšená výprava přímo do víru zábavy.
Na místě by děti nejraději okusily vše, co místní atrakce nabízí. Každý z malých návštěvníků se několikrát svezl, a přestože se kolotoče a ostatní atrakce točily ostošest, dětem to bylo stále málo. V jejich očích bylo vidět jasné přání – zůstat a jezdit až do pozdního večera. I když se nakonec musely s areálem plným barev a zábavy pro tentokrát rozloučit, cestou zpět do školy nálada rozhodně neklesla. Děti se vracely s vědomím, že pouť teprve začíná, a celou cestu nadšeně spřádaly další plány. Diskutovalo se o tom, se kterým kamarádem se na místo o víkendu vrátí a o atrakcích, které musí v následujících dnech rozhodně pokořit.

