DSC_0020Na 10.duben 2013 se všichni žáci 9.třídy těšili, protože je čekala slíbená cesta do Prahy. K samotným zážitkům patřila i jízda vlakem, metrem a autobusem MHD. Z Hlavního nádraží jsme se vydali na menší  okruh, abychom vstřebali atmosféru stověžaté Prahy. Některá místa jsme jen prošli, jinde jsme se zastavili a sledovali různé zajímavosti. Byli jsme na Václavském náměstí, u Prašné brány, na Staroměstském náměstí, na Karlově mostě, u Lennonovy zdi, pozdravili jsme Čertovku, prošli jsme se po Kampě, zastavili jsme se u Národního divadla a po Národní třídě jsme se opět dostali na Václavské náměstí. Tam jsme si podle plánu dali oběd ve vyhlédnutém stravovacím zařízení.

V odpoledních hodinách jsme se metrem a autobusem přepravili na letiště, kde nás čekala dvouhodinová exkurze. Po odbavovacích záležitostech jsme nasedli do připraveného autobusu, který nás vozil na místa, kde se něco dělo. A opravdu bylo stále se na co dívat. Paní průvodkyně se nám plně věnovala a vtipně vše komentovala. Takže jsme viděli všechny druhy osobních i přepravních letadel. Tajil se nám dech, když některé letadlo přistávalo, nebo zase startovalo. Hukot motorů nám ještě nyní zní v uších, jak jsme byli blízko.Také jsme se dostali k hangárům pro opravu menších letadel. Chloubou letiště je nejmodernější záchranářský systém.

Ani jsme se nenadáli a byl konec exkurze. Rozloučili jsme se a pomalu se stejnou trasou vraceli na vlakové nádraží. V 18,18h jsme nasedli do vlaku, uvelebili jsme se po skupinkách v kupé a příjemně unaveni jsme opouštěli naše hlavní město.

Jsme rádi, že jsme se této akce mohli zúčastnit. Získali jsme nové zkušenosti a poznatky, které se nám jistě hodí v pozdějším životě. Děkujeme p. uč. E. Gábrlové, že nám tento výlet připravila a realizovala. Děkujeme i p. L. Polánské, která z řad rodičů nás doprovázela.

Žáci 9.třídy