Na úterý 3. listopadu 2 015 jsme se moc těšili, protože nás čekala cesta do Mladé Boleslavi. V 7,30h jsme nasedli do autobusu a za necelé 3h jsme byli nDSCN0509a místě.

Nejprve jsme měli v programu expozice ŠKODA Muzea. Přivítal

nás sympatický průvodce. Po představení jsme dostali sluchátka s vlastním zesilovačem zvuku, takže jsme dobře slyšeli každé jeho slovo. Srozumitelně a vtipně nám vyložil historii založení továrny Laurin a Klement. Prohlédli jsme si první jízdní kola a motocykly. Nejvíce nás ale zajímaly automobily. Když jsme se rozhlédli kolem, připadali jsme si jako v automobilovém ráji. Od nejstarších exponátů jsme se postupně dostávali až po současné modely. V depozitáři nás

nejvíce zaujalo auto na krev, které bylo použito do jednoho českého filmu. Také jsme navštívili halu s dnešními nejmodernějšími vozy značky ŠKODA. Nečekali jsme, ale stalo se skutečností, že jsme si mohli do nich nasednout. Pochopitelně že každý chtěl za volant. Z těchto míst se nám vůbec nechtělo odejít, ale museli jsme, protože nás čekala další část programu.

Autobus nás převezl k výrobním halám. Obrovské prostory a nekonečné pracovní linky byly velkým překvapením. Nikdo z nás nic podobného ještě nikdy neviděl. Celá výroba je hodně automatizovaná.

Lidé, kteří tam pracovali, nám připomínali roboty. Každý soustředěně a přesně musel provést danou operaci v určeném časovém limitu. Je úžasné, že každou minutu z pracovní linky sjede jeden automobil značky ŠKODA.

Naplněni neobvyklými zážitky jsme nasedli opět do autobusu

a spokojeně jsme ujížděli zpátky do Trhové Kamenice. Rozhodně doma máme o čem vypravovat. Po celou dobu nás provázely p. uč. E.

Gábrlová a p. uč. P. Sádecká. Děkujeme jim, že nám tuto exkurzi umožnily. Načerpané poznatky nás nyní nejen obohatily, ale hodí se nám i v pozdějším životě.

Žáci VII., VIII. a IX. tř.