ZdravotniceV  pátek 21.9.2012  se osm žáků  2. stupně  naší školy, členů zdravotnického kroužku, zúčastnilo IV. ročníku Soutěže v první pomoci v Hlinsku u Skautského domova. Akci pořádal Junák Hlinsko ve spolupráci s FARG o.s. při SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod.

Soutěžilo se pouze v jedné kategorii. Každé družstvo muselo mít 4 členy. Naši školu reprezentovala dvě družstva, která na třech stanovištích prokazovala praktické dovednosti v poskytování první pomoci. Protože heslo této soutěže zní „Víš, jak jednat v krizové situaci?“ a „Dokázal bys efektivně pomoci zraněnému kamarádovi?“, ošetřovali mladí zdravotníci úrazy, se kterými se mohou setkat v běžném životě.  Členové soutěžních družstev si museli poradit například s odřenou rukou, s tržnou ránou, otevřenou zlomeninou, s popáleninou, amputovaným palcem, břichem probodnutým klackem a s osobou v bezvědomí se zástavou srdeční činnosti a dechu. Všichni soutěžící získali nové zkušenosti, seznámili se s prací profesionálních maskérů, ale také si mohli prohlédnout vozidlo záchranné služby.

Naše škola vyslala dvě čtyřčlenná družstva, která se nezalekla konkurence 11 hlídek z jiných škol a prokázala vysokou úroveň znalostí v této oblasti.

Hlídka, ve složení Barbora Polánská, Bára Žáková, Anna Marková a Eliška Bačkovská, totiž obhájila  první  místo  z  loňského roku a přivezla putovní pohár za 1. místo zpět do školy.

Ani druhá hlídka, Natálie Pilná, Petra Hovorková, Eliška Horáková a Pavla Hájková, se nemá za co stydět. Vylepšila své umístění a získala stříbrné medaile za  2. místo.

Všem soutěžícím ze srdce gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.