Den dětí oslavili osmáci netradičně. Přijali pozvání na akci TECHNOhrátky, kde se dověděli mnoho zajímavých informací o učebních oborech a možnostech studia ve Středním odborném učilišti v Hlinsku. Sešlo se zde 80 žáků z 8 základních škol z Hlinecka.

Žáci si na pěti stanovištích vyzkoušeli zajímavé střípky náplně praktické výuky učebních oborů. Jednotlivé disciplíny byly bodované. Jako elektrikáři se seznámili se základy teoretické přípravy, na druhém elektro stanovišti zapojovali jednoduché obvody. V truhlářské dílně si zhotovili dřevěnou bedýnku a šikovnou pomůcku na výrobu palačinek. Týmového ducha projevili na stanovišti učebního oboru mlékař. Při stloukání másla ze smetany opravdu táhli za jeden provaz, povzbuzovali se, pomáhali si, a tím se jim povedlo splnit úkol v rekordním čase. Za odměnu si sami natočili zmrzlinu. Třešničkou na pomyslném dortu byla půlhodinka ve virtuální realitě.

Vědomostní kvíz byl pro naše žáky hračkou. I když odpověděli na všechny otázky správně, o pořadí rozhodlo hádání obrázků, kde měly štěstí jiné školy. V kvízu jsme získali bramborovou medaili, ale v manuální bodované části jsme zaujali krásné třetí místo.

TECHNOhrátek se naše škola účastnila poprvé, ale věříme, že ne naposledy. Děti si mohou udělat konkrétnější představu o učebních oborech a možnostech studia. Jistě to některým osmákům pomůže při nesnadném rozhodování, kterým směrem by se mohly jejich kroky ubírat.