Ve čtvrtek 7. 5. 2026 se žáci 7. a 8. třídy ze soutěžního týmu Žabičky zúčastnili krajského kola přírodovědné soutěže Zlatý list, které se konalo v Záchranné stanici a ekocentru Pasíčka.
Soutěžní stezka byla zaměřena na botaniku, zoologii, geologii, ekologii, ochranu přírody, životní prostředí i neživé složky ekosystému. Součástí soutěže bylo také stanoviště „Práce pro přírodu“, kde tým prezentoval svou činnost pomocí posteru a dalších materiálů.
Naši školu reprezentovali Tereza Špačková, David Felgr, Filip Chmelař, Bára Špačková, Ema Mikešková a Marek Štěpánek.
V silné konkurenci se týmu podařilo získat krásné 9. místo.
Děti si celý den v krásném prostředí Pasíček velmi užily. Odnesly si nové přírodovědné poznatky i cenné zkušenosti, vyzkoušely si týmovou spolupráci a vzájemnou podporu při plnění úkolů. Příjemnou atmosféru soutěžního dne navíc podtrhlo i krásné počasí.
Velké poděkování patří také SDH Trhová Kamenice, kteří nám zajistili dopravu hasičským autem a bezpečně nás dopravili na soutěž i zpět do Trhové Kamenice.
Děkujeme všem soutěžícím za vzornou reprezentaci školy.
Jana Nováková

