Stejně tak jako vloni najaře nás oslovila redakce TV Nova z pořadu „Rady ptáka Loskutáka“ a pozvali nás na natáčení. Žákyně 7. ročníku se těšily na opětovné setkání s Petrem Rychlým, příjemným prostředím i sympatickým štábem.

Právě se blížily Velikonoce, zadání bylo tedy jasné. Jedním z dalších požadavků bylo, aby se v naší práci objevil námět králíka.

Navázali jsme na loňskou zkušenost a pečlivě se na celou akci připravili. V rámci výtvarné a estetické výchovy jsme vyrobili zdobenou krabičku na velikonoční vajíčka, zápichy do osení, ozdoby na březové větvičky a jarní věneček na dveře.

Šikovnost projevili všichni, nebylo tedy snadné vybrat 3 zástupce na připravovanou akci. Nakonec nás zastoupily žákyně Nela Ducháčková, Kateřina Drápalíková a Nicol Maradová, doprovázené paní učitelkou Divišovou.

V pondělí 8.dubna dopoledne nás pan Čepička odvezl do Prahy a v odpoledních hodinách proběhlo natáčení. Vše proběhlo hladce, děvčata si toto báječné odpoledne užila na výbornou a v sobotu 13. dubna ve 13 hodin jste je mohli vidět přímo na televizních obrazovkách. Myslím, že se jim to vážně povedlo.

Mgr. Irena Divišová