V úterý 24. února se uskutečnilo školní kolo recitační soutěDSC_0887že, ve kterém se ve čtyřech kategoriích představilo celkem 45 žáků. Porota (pan učitel Novák, paní učitelka Slavíčková a paní učitelka Karská) měla opravdu složité rozhodování, jelikož výkony všech zúčastněných byly velmi vyrovnané.

V I. kategorii porota udělila dvě 1. místa – Amálii Lupoměské a Matyáši Borkovi, 2. místo získal Tomáš Pavliš a 3. místo obsadil Radim Šretr. Ve II. kategorii 1. místo patří Kryštofovi Chlebnému, 2. místo si vysoutěžila Nela Ducháčková a 3. místo získal Marek Tichý a Veronika Bočková.. Ve III. kategorii 1. místo obsadila Adriana Lupoměská, 2. místo patří Lucii Linhartové a 3. místo bylo uděleno Michaelu Bačkovskému. Ve IV. kategorii porotu nejvíce zaujal výkon Sáry Tiché, které patří 1. místo, 2. místo obsadila Eliška Vodičková a 3. místo získal Jaroslav Modrovič. V V. kategorii 1. místo porota udělila Justýně Neuwirthové, 2. místo obsadil Michal Cibulka a 3. místo získala Natálie Dvořáková. Nejlepší recitátoři budou naši školu reprezentovat v okresním kole recitační soutěže v Chrudimi, které se uskuteční v březnu.

V průběhu odpoledne zaznělo mnoho básní a textů, které dokázaly pobavit i poučit. Jsme rádi, že účast žáků v této soutěži byla tak hojná a že se stále najdou chlapci a dívky, kteří se věnují krásnému mluvenému českému slovu a jazyku. Všichni interpreti si zaslouží veliký obdiv a poděkování za příjemně strávený čas.