Ve středu dne 14.5.2014 se členové zdravotnického kroužku zúčastnili okresního kola soutěže Hlídek mladých zdravotníků. Soutěžilo se v Chrudimi P1090298v Městském parku a naše škola měla zastoupení v kategorii  „1. stupeň“ – kde soutěžili Pavel Dvořák, Petr Linhart, Pavla Malinová, Sabina Břeňová a Markéta Linhartová a v kategorii  „2.stupeň“, kde jsme měli dvě hlídky.

         Členové hlídek na 5 stanovištích prokazovali praktické dovednosti v poskytování první pomoci. Mladí zdravotníci tedy ošetřovali například odřené ruce, zlomený nos, poleptanou tvář kyselinou,  cizí těleso v ráně,   zlomenou klíční kost, tržnou ránu na hlavě, otřes mozku, člověka v bezvědomí nebo také zraněného se zástavou dechu a oběhu. Kromě toho museli soutěžící také prokázat výborné praktické dovednosti obvazové techniky a improvizovaného transportování zraněných. Hlídka 1.stupně si zaslouží velikou pochvalu. Přesto, že byla na této soutěži poprvé, neztratila se v  konkurenci zkušenějších účastníků a obsadila krásné  3.místo.

Hlídky 2.stupně nás všechny velmi mile překvapily. Soutěžící Lucie Nevolová, Petra Hovorková, Natálka Pilná, Eliška Horáková a Natálie Dvořáková se umístily na krásném 2. místě a hlídka ve složení Tereza Dubská, Sára Tichá, Tereza Žáková, Jessica Kyselová a Pavla Hájková ve  své kategorii zvítězila.

         Moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole této soutěže, které se koná 10.6.2014 v Ústí nad Orlicí. Tak nám držte pěsti!