Táhneme za jeden provaz

Seminář 9. třídy

Žáci 9. třídy začali školní rok seminářem v Heřmanově Městci.

Ve středu jsme brzy ráno vyrazili do Heřmanova Městce a po ubytování jsme se rovnou pustili do práce. Ve dvojicích, čtveřicích a pak všichni společně jsme řešili úkoly s provázky a provazy. Po obědě jsme se vydali na procházku – prohlédli jsme si zámecký park a posilnili se výbornou zmrzlinou. Odpoledne nás čekala hra Scrabble – běhali jsme pro písmenka, z nich skládali slova a ty se pak snažili umístit na hrací plán. V dalších aktivitách jsme se přesvědčili, že vyhrát se dá i bez toho, abychom druhého porazili – vyhrajeme prostě všichni. Navečer nás čekal táborák, opékání vuřtů, kytary a písničky. Den jsme ukončili vyráběním masek při příjemné hudbě.

Ve čtvrtek ráno se nám sice nechtělo vstávat, ale čerstvé rohlíky nás vytáhly ze spacáků. Po snídani nám dali co proto „Dědečkové“. Učili jsme se kratinké básničky – někdo z tištěné podoby, někdo od spolužáka, a pak jsme „zkušební komisi“ dokládali, jak jsme to zvládli. Na závěr jsme vymýšleli ve stejném duchu svou vlastní poezii. Zkušenost z „Dědečků“ jsme uplatnili při povídání o různých učebních stylech. A hned jsme si vyzkoušeli, jak je to u každého z nás. Odpoledne nás čekal výlet do budoucnosti. Založili jsme cestovní kanceláře, rozdělili si Slunce a planety a vytvářeli plakáty, abychom nalákali co nejvíce zájemců o vesmírnou turistiku. K tomu nám pomáhaly například encyklopedie o vesmíru nebo naše vlastní fantazie. Večer jsme si zahráli na otázky a odpovědi.

V pátek ráno nám pod nos opět zavoněly čerstvé rohlíky. Čekal nás závěrečný den našeho semináře. Nejprve jsme oživovali masky, které jsme si vyrobili ve středu. Pak proběhlo autorské čtení našich básniček a úplně na závěr jsme se shodli na hodnocení semináře – bylo to super.