Jako sedmáci jsme poprvé jeli na dvoudenní výlet. Moc jsme se těšili, a proto brzké vstávání 11. června nám vůbec nevadilo. Sraz jsme měli v Hlinsku na nádraží v 5,40h. Odtud jsme se osobním vlakem dostali do Havlíčkova Brodu, kde jsme přestoupili na rychlík. V kupé jsme hráli karty, četli si nebo si povídali. V 9,30h jsme byli v Brně. V nádražní hale jsme obdrželi jízdenku na tramvaj. Mnozí z nás ještě tramvají nejeli. Měli jsme trochu obavy, abychom jízdenku správně označili. Naší první zastávkou byla Kapucínská hrobka. Podle pokynů jsme si prohlédli celý interiér. Lidské mumie byly skutečně zajímavé a celý prostor byl i trošku strašidelný. V noci bychom tam rozhodně nechtěli pobývat. Z příjemného chladu jsme se přemístili na Zelný trh, kde si Brňané mohou koupit každý den čerstvou zeleninu, ovoce a květiny. Nás také zaujaly zdobené mříže, které kryjí vstupy do podzemních prostor. Ze školy jsme znali příběhy o nebezpečném drakovi a o kolaři, který dokutálel kolo na základě sázky z Lednice až do Brna. Nemohli jsme tedy vynechat Starou radnici, kde se drak i kolo nachází. Asi za 15 minut jsme stáli před Janáčkovým divadlem. Bylo horko, a proto nás potěšilo množství malých vodotrysků. Nadšeni jsme byli z umělého brouzdaliště, které jsme stejně jako ostatní řádně vyzkoušeli. Příjemně osvěžení jsme se přemístili na náměstí Svobody, kde jsme měli čas určený k obědu.

Dál nás čekala cesta tramvají do přístaviště. Jízda parníkem byla pohodová a nikdo z nás nečekal, že také poplujeme kolem nudistické pláže. Když jsme vystoupili na druhém břehu, měli jsme dovoleno na chvíli se zchladit ve vodě Brněnské přehrady. Cestou do kempu vše mokré nám uschlo. Když jsme uviděli chatičky, zajásali jsme. To bude skvělé nocování! Po ubytování a odpočinku jsme večer ještě vyrazili na hrad Veveří. Dlouho jsme se nemohli zdržet, protože komáři se stali našimi úhlavními nepřáteli. Cestou zpátky jsme posbírali nějaké větve na menší ohníček. Každý opékal podle své chuti. Společné spaní nemělo chybu. Dlouho do noci jsme si povídali. A smíchu bylo také plno.

Druhý den nás čekala zoologická zahrada, která se nám opravdu moc líbila. Pozorovat exotická zvířata byl ojedinělý zážitek. Také jsme využili různých houpaček a prolézaček. Po obědě ve venkovní restauraci s výhledem na žirafy a zebry nás čekala již cesta zpátky. Ve vlaku jsme si prohlíželi suvenýry, hráli hry nebo příjemně unaveni se jen tak dívali kolem. Byl to pěkný výlet, na který budeme jistě dlouho vzpomínat. Děkujeme paní třídní učitelce Evě Gábrlové, která nám výlet připravila. Děkujeme také paní vychovatelce Soně Janotkové, která na nás podle potřeby dohlížela.