Dne 14. 6. jsme se sešli v 6,10h na autobusové zastávce v Trhové Kamenici. Moc jsme se těšili, protože nás čekal dvoudenní výlet. Za 10 minut přijel dálkový autobus. Pohodlně jsme jeli asi tři a půl hodiny. V Humpolci bylaP1000650

přestávka na toaletu a občerstvení.Když jsme dorazili do Třeboně, hned jsme se vydali ubytovat. Střechu nad hlavou nám poskytl internát SOŠ rybářské. Po vybalení a krátkém odpočinku jsme si šli prohlédnout odborné učebny. Provázel nás zástupce ředitele školy. Nejvíce se nám líbili místnosti s nejmodernější technikou.

Ve 13h jsme již stáli před třeboňským zámkem. Museli jsme uznat, že zástupci rodu Schwarzenberků si opravdu užívali přepychu, i když problémy se jim také nevyhýbaly. Prohlídka zámku se nám líbila. Také jsme si doplnili některé poznatky z hodin dějepisu. Po občerstvení na hlavním náměstí jsme se šli přivítat s rybníkem Svět. Procházka po jeho hrázi končila u hrobky Schwarzenbergů. Je to nádherná stavba v klidném prostředí, kterou si snad každý musel vyfotografovat. Po celou dobu výletu jsme měli krátké přestávky a naše paní učitelka Gábrlová nám podávala informace o Třeboni, o rybníku Svět, o sádkách . Také jsme se dozvěděli důležité informace o výrobě piva, protože exkurze do pivovaru Bohemia REGENT nás čekala druhý den.

Líbilo se nám, že večeři jsme si přinesli z restaurace v boxech na pokoje.

Měli jsme hranolky a smažený sýr. Vše jsme si dostatečně ochutili kečupem a tatarskou omáčkou. Moc jsme si pochutnali. Po umytí jsme si upravili lůžka, povídali si, hráli karty, poslouchali písničky a zase si povídali. Hodně jsme se nasmáli a vůbec se nám nechtělo spát. To ale ke správnému výletu patří.

Druhý den děvčata pro všechny připravila dobrou snídani ze surovin, které pro nás nakoupila paní učitelka.Pak nás čekala cesta do pivovaru, kde jsme byli překvapeni mohutnými prostorami s obřími cisternami. V podzemí pivovaru to bylo trochu strašidelné, ale nám to nevadilo. Mnozí z nás si koupili třetinkové pivo jako suvenýr pro rodiče domů. Oběd jsme si dali na hlavním náměstí a pak nás už jen čekala cesta na autobusové nádraží a spokojený odjezd domů. Výlet se nám líbil, protože jsme poznali zase něco nového. Určitě budeme vzpomínat, až budeme starší. Děkujeme paní učitelce Gábrlové i paní učitelce Pšornové, která na nás také dohlížela.

žákyně osmé třídy