20160909_061_lc_u1Přes prázdniny se nám podařilo vybudovat u naší školy hřiště s dětskými prvky a letní učebnu (pergolu). Na této stavbě se podílelo několik šikovných řemeslníků a byla postavena za finanční podpory Pardubického kraje a Městyse Trhová Kamenice. Slavnostní otevření letní učebny a dětského hřiště se uskutečnilo 9. 9. 2016.

Po úvodních proslovech ze strany pozvaných hostů: starostka Trhové Kamenice Ing. Iva Dostálová, starosta obce Vysočina Tomáš Dubský, zástupce Pardubického kraje Aleš Meloun a ředitel Základní školy Trhová Kamenice Mgr. Radek Nejedlý, následovalo vystoupení žáků základní školy.

Se svým programem se předvedli žáci kytarového kroužku,  prvňáčci zažili pasování od své paní učitelky třídní a předvedli spolu s pěveckým kroužkem taneční vystoupení „Berušky“. Na moderní hudbu vystoupili čtvrťáci. V průběhu celého odpoledne si mohli příchozí vyzkoušet spoustu zajímavých činností (sportovní soutěže, potisk tašek, poznávání zvířat, resuscitace a první pomoc, šachy,…). Tyto workshopy zajišťovali učitelé základní školy a v neposlední řadě přišla se svým příspěvkem i školní jídelna a školní družina v podobě nabídky a ochutnávky zdravého stravování. Pro velký zájem uveřejňujeme také recepty na jednotlivé pochutiny. Velké oblibě se těšili občerstvovací stánky s nealkoholickým mojitem a pivem.

Doufáme, že hřiště bude sloužit jako zázemí školní družině a odpoledne i dětem a maminkám k trávení volného času. Děkujeme všem za návštěvu a věříme, že se budeme tento školní rok potkávat i při dalších kulturních a společenských akcích.

Recepty:

cizrnova-pomazanka-hummus

dezert-z-cervene-repy-s-brusinkami-a-slunecnici

dynova-polevka j

ablecne-musli-s-jogurtem

mrkvova-kostka

ovesne-placicky pomazanky