Ve středu 7. května se uskutečnila pěvecká soutěž Zlatý Mikeš, DSC_0917ve které se představilo celkem 23 finalistů, kteří se utkali ve čtyřech kategoriích. O výsledku soutěže rozhodovali diváci. Z hlasování vzešli 4 vítězové. V I. kategorii publikum nejvíce okouzlila  Anna Pospíšilová z 1. třídy s písničkou Kluci kočičí. II. kategorii s velkým předstihem vyhrála Julie Červenková ze třídy 3., která se skladbou Schody z nebe sklidila úspěch i jako absolutní vítězka Zlatého Mikeše. Ve III. kategorii získal nejvíce hlasů Pavel Dvořák z 5. třídy, který zpíval písničku Cesta. IV. kategorii vyhrál Miloš Polánský z 8. třídy, který interpretoval píseň Colorado. Porota též udělila šest divokých karet, jejich držitelé společně s vítězi jednotlivých kategorií  pojedou naši školu reprezentovat na celostátní pěveckou soutěž Skutečský slavík, která se bude konat 9. června. Divokou kartu obdržely: Adéla Kopecká (1.tř.), Eva Odehnalová (5.tř.), Sára Tichá (6. tř.), Tereza Žáková (6. tř.), Justýna Neuwirthová (7. tř.) a Eliška Horáková (8. tř.). Svého Zlatého Mikeše si vybral i pan Tomáš Dubský, starosta obce Vysočina, který předal cenu Julii Červenkové (3. tř.). Pana Radislava Kumpana, starostu Horního Bradla, zaujala Adélka Kopecká (1.tř.). Paní Iva Dostálová, starostka Trhové Kamenice, nejvíce ocenila vystoupení Evy Odehnalové (5. tř.). Mezi jednotlivýmí kategoriemi se představili žáci 6., 7., 8. a 9. třídy se svými reklamami. Program doplnila Lojza a Líza, kteří se převedli ve hvězdné pěchotě.

Všichni Zlatí Mikešové se svého úkolu zhostili báječně. Bylo opravdu velmi těžké vybrat ty nejlepší, protože výkony všech účinkujících byly velmi vyrovnané. Každý z nich proto získal odměny od našich sponzorů. Sponzorské dary do soutěže věnovali: časopis Bravo, ČEZ Hradec Králové, Danone, IG SERVICE, MADETA, Just, Ministerstvo zemědělství, rádio Blaník, rádio Evropa 2, restaurace Na Radnici, SRPDŠ, Terezia company, Unilever awellness Horní Bradlo – pan Modrovič. Všem sponzorům mnohokrát děkujeme.

Veliký obdiv patří i Justýně Neuwirthové a Ondřeji Kavalírovi, báječné moderátorské dvojici, kteří celou pěveckou soutěží provázeli.

Třetí ročník Zlatého Mikeše je úspěšně za námi. Nezbývá než popřát všem 10 mladým talentům hodně štěstí při reprezentaci naší školy v pěvecké soutěži Skutečský slavík. Držte jim pěsti. Ať jim to krásně zpívá!