pečemeLetošní školní rok jsme zasvětili tématu „Žijeme zdravě“. Hodně se hýbeme, denně jsme venku a omezili jsme odměny ve formě tvrdých, barevných, chemických bonbónků plných cukru. Sušíme jablíčka každý týden alespoň dvakrát a stále je stačíme ujídat. Zakoupili jsme stolní horkovzdušnou troubu a první zdravé vánoční cukroví plné ovesných vloček slaví velký úspěch. Již jsme ho pekli asi 5 dávek, a i když nese vizitku zdravé, celozrnné a trvanlivé – je stále nedostatkové.

Již tradičně jsme připravovali výrobky pro družinový stánek na jarmarku. Perníčky ze 6 kg mouky děti zdobily celý týden, vlastnoručně vyráběly krabičky, sušily jablíčka do pytlíčků, vyráběly ozdobná víčka na pečený čaj a zdatnější se pokoušely i o ozdoby z proužků barevných papírů, které produkuje skartovačka. Nechyběly i naše ovesné sušenky a vše dohromady bylo prodáno, než bys řekl švec. Děti se už moc těší, že vydělané penízky budou použity na naše oblíbené výlety. Loňský výlet o velikonočních prázdninách na Pražský hrad, velikonoční trhy a do Brumbambule byl nezapomenutelný.

Celý podzim jsme pečlivě sbírali a sušili kaštánky pro myslivecké sdružení. Domluvili jsme si schůzku s myslivcem panem Doubalem, odevzdali výsledek našeho snažení a na oplátku nám pan Doubal připravil nádhernou a poutavou besedu o výrovi, kterého má už několik let. Výr měl dobrou náladu a děti odcházely nadšené a spokojené. Máme přislíbenou další ukázku práce s výrem a za to patří p. Doubalovi náš dík.

A nyní zbývá – už jen aby to počasí vyšlo a mohli jsme vytáhnout boby, sáně a jít ke Slavíčkům na kopec!

Za ŠD Soňa Janotková