Ve středu 30. 5. 2018 se vydala naše vítězná družstva 1. a 2. stupně z oblastního kola HMZ v Chrudimi na regionální kolo Hlídek mladých zdravotníků, které se tentokrát konalo v Ústí nad Orlicí.

Družstva opět soutěžila na 5 stanovištích a dokazovala své výborné znalosti a praktické dovednosti z oblasti první pomoci, obvazové techniky a transportování zraněných. Organizátoři si pro ně připravili zlomeninu dolní končetiny, poraněné oko, masivní krvácení, tržnou ránu na čele, podvrtnutý kotník a bezvědomí se zástavou dechu – resuscitaci.

Naší školu za 2. stupeň reprezentovala děvčata ze  7. třídy. Jmenovitě Karolína Kábelová, Adriana Lupoměská, Denisa Vodrážková, Markéta Linhartová a Kateřina Osmíková. Toto družstvo si vedlo velmi dobře, ale na pomyslnou bednu to nestačilo. Umístilo se na smolném 4. místě.

Za první stupeň nás reprezentovali žáci 5. třídy – Anna Pospíšilová, Monika Malinová, Adéla Kopecká, Marek Tichý a Kryštof Chlebný.

Tato hlídka v konkurenci družstev ze dvou krajů (Pardubický a Královéhradecký) bez problémů zvítězila a postoupila do republikového kola, které se koná 15. – 16. 6. 2018 v Ostravě.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů.

  1. Tichá