V pátek 23.9.2016 se vybraní členové zdravotnického kroužku opět zúčastnili soutěže v první pomoci v Hlinsku. Tuto soutěž již tradičně pořádal Junák Hlinsko ve spolupráci s FARG Havlíčkův Brod.p1130492

Hlídky na čtyřech stanovištích dokazovaly své znalosti a hlavně praktické dovednosti z oblasti první pomoci. Soutěžící zde tedy ošetřovali úžeh, bezvědomí se zástavou dechu, tepenné krvácení, hyperventilaci, infarkt, poraněnou páteř a zlomenou ruku.

Soutěže se zúčastnilo 12 družstev. Naši školu reprezentovala tři čtyřčlenná družstva. Družstvo ve složení Denisa Vodrážková, Adéla Němcová, Denisa Kumpanová a Diana Holubová obsadilo krásné 5. místo. Další hlídka (Karolína Kábelová, Kateřina Osmíková, Markéta Linhartová a Adriana Lupoměská) se neztratila v konkurenci starších soutěžících a umístila se na 2. místě. Třetí skupinu tvořily starší žákyně Pavla Malinová, Sára Tichá, Tereza Žáková a Tereza Dubská. Tato hlídka suverénně potvrdila své mistrovství v oblasti první pomoci a již počtvrté získala 1. místo. I díky nim je již šestým rokem putovní plaketa vystavena ve vitríně u nás ve škole.

Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!