„Už je to tady!“ volali prvňáčci a druháčci. Představte si, že někteří ani nemohli spát, jak se těšili . Žáci 9.třídy pro ně totiž připravili sportovně zábavné dopoledne, které se uskutečnilo na fotbalovém hřišti a v blízkém lesíku. Každý malý účastník dostal hned na začátku kartičku, která mu sloužila na zapisování splněných úkolů pomocí obrázků. Nebyly to úkol ledajaké.

Žáčci přenášeli míček na lžíci, skákali v pytli, házeli míčky do kbelíku, skládali puzzle, vodními pistolemi sráželi plechovky, stříleli míčem do branky, prolézali lanovým labyrintem a se zavázanýma očima zdolávali bludiště.

Po absolvování osmi disciplín se všichni opět sešli na hřišti, kde nadšeně sdělovali své zážitky a pocity. To bylo radosti! Deváťáci je chválili za jejich šikovnost, trpělivost a odvahu. Jako překvapení jim přichystali na závěr sladkou tečku. Zavedli je na kraj lesa k průzkumu terénu a po několika minutách nastalo přímo loupežnické dělení. Odměnou byly bonbóny a lízátka od žáků 9. třídy.

Pak už jenom následoval radostný a spokojený návrat do školy. Akce byla velmi zdařilá pro velké i malé žáky. Prvňáčci a druháčci  poděkovali deváťákům a řekli, že by si takové měření sil dali klidně ještě jednou.