Členové zdravotnického kroužku se opět vydali na soutěž Hlídek mladých zdravotníků v Chrudimi, která se konala 10. 5. 2018.

Soutěž byla tentokrát velmi pěkně a kvalitně připravena. Na 5 stanovištích zde pětičlenná družstva dokazovala praktické dovednosti z oblasti obvazové techniky, transportování a hlavně první pomoci. Žáci tedy ošetřovali odřené dlaně, cizí těleso v ráně, pobodání od vos, uštknutí zmijí, omrzliny, vyvrtnutý kotník, zlomenou ruku, tržnou ránu na hlavě, bezvědomí, astmatický záchvat, fobii z krve a bezvědomí se zástavou dechu, které museli instruovat přes zamčené dveře.

Naše škola měla zastoupení ve dvou kategoriích.

V kategorii 1. stupeň nás reprezentovalo jedno družstvo ve složení Anna Pospíšilová, Monika Malinová, Adéla Kopecká, Marek Tichý a Kryštof Chlebný. Tito žáci byli velmi šikovní, nenašli ve své kategorii přemožitele a zvítězili.

V kategorii 2. stupeň za naší školu bojovala dvě družstva. Hlídka ve složení  Karolína Kábelová, Adriana Lupoměská, Denisa Vodrážková, Markéta Linhartová a Kateřina Osmíková ohromila rozhodčí na stanovištích a s velkým bodovým náskokem zvítězila. Ani druhá hlídka zastoupená Nelou Ducháčkovou, Dianou Holubovou, Pavlou Malinovou, Denisou Kumpanovou a Adélou Němcovou nezůstala pozadu a přivezla medaile za 3. místo.

Vítězná družstva postupují do regionálního kola HMZ, které se koná v Ústí nad Orlicí 30. 5. 2018.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně zdaru v dalším kole.