Zprávičky ze školní družiny

Měsíc říjen má jistě své kouzlo, nevím, zda ten letošní…Sice moc dnů babího léta jsme si neužili, ale venku pobýváme, co nám zmrzlé ručky dovolí.

Sušíme jablíčka o sto šest, ale co usušíme, to sníme a zásoby na zimu nepřibývají a nepřibývají. Děkujeme tímto některým maminkám za donesená jablíčka, moc se hodila a sušička běží na plné obrátky.

Pečeme také naše oblíbené ovesné sušenky, ovšem u nich je frekvence podobná jako u křížal. Na zimu rozhodně nebudou, zatím se vždy snědly ten den, kdy opustily troubu…

Naší největší radostí letošního podzimu je ovšem nově vybudovaná učebna druhého oddělení školní družiny. I když ještě není úplně zařízená, děti se do ní moc těší. Mají zde více místa na hraní, odpočinek a na všechny svoje oblíbené činnosti.

Radost máme také z nového přenosného ohniště u pergoly a těšíme se, že si zde trochu ohřejeme tlapky a něco opečeme. Tímto bychom chtěli moc poděkovat za zhotovení ohniště Oldovi Němcovi, který odvedl pěknou práci.

Stále sbíráme kaštany pro místní myslivecké sdružení a i přesto, že kaštany vymrzaly, sešlo se nám jich opět dostatek. Mezi naše nejpilnější sběrače patří Radim a Vanessa Šrétrtovi a Kačka Drápalíková. Moc jim děkujeme.

 

Za ŠD Soňa Janotková

24.10.2017 vložil zstk