Měsíc říjen má jistě své kouzlo, nevím, zda ten letošní…Sice moc dnů babího léta jsme si neužili, ale venku pobýváme, co nám zmrzlé ručky dovolí.

Sušíme jablíčka o sto šest, ale co usušíme, to sníme a zásoby na zimu nepřibývají a nepřibývají. Děkujeme tímto některým maminkám za donesená jablíčka, moc se hodila a sušička běží na plné obrátky.

Pečeme také naše oblíbené ovesné sušenky, ovšem u nich je frekvence podobná jako u křížal. Na zimu rozhodně nebudou, zatím se vždy snědly ten den, kdy opustily troubu…

Naší největší radostí letošního podzimu je ovšem nově vybudovaná učebna druhého oddělení školní družiny. I když ještě není úplně zařízená, děti se do ní moc těší. Mají zde více místa na hraní, odpočinek a na všechny svoje oblíbené činnosti.

Radost máme také z nového přenosného ohniště u pergoly a těšíme se, že si zde trochu ohřejeme tlapky a něco opečeme. Tímto bychom chtěli moc poděkovat za zhotovení ohniště Oldovi Němcovi, který odvedl pěknou práci.

Stále sbíráme kaštany pro místní myslivecké sdružení a i přesto, že kaštany vymrzaly, sešlo se nám jich opět dostatek. Mezi naše nejpilnější sběrače patří Radim a Vanessa Šrétrtovi a Kačka Drápalíková. Moc jim děkujeme.

 

Za ŠD Soňa Janotková