4. třída

IV. třída
Plán na 1 týden od 16. 3. do 20. 3. 2020
  Různé:

 • aktualizace angličtiny 18. 3. v 9.00 (RaMel)
 • aktualizace angličtiny 20. 3. v 22.00 (RaMel)
 • aktualizace angličtiny 27. 3. v 13.30 (RaMel)
Učivo
Český jazyk
Matematika
Anglický jazyk Abys mohl pracovat, přečti si nejdřív DOPIS.

 1. Do sešitu na angličtinu zezadu napiš nadpis GREETINGS – POZDRAVY  a vypiš všechny pozdravy použité v lekci
 2. Napiš nadpis GONDOLAND a vytvoř věty o všech bytostech z této pohádkové země podle vzoru: „Princess Sylvia is beautiful.“ Můžeš použít NÁPOVĚDU 1
 3. Vyber si jednu nebo více postav, které k zápisu nakreslíš, aby byl tvůj sešit pěkný a veselý.
 4. Pošli fotografii stránky sešitu na e-mailovou adresu melounovar@zstk.cz.
 5. Nauč se všechna nová slovíčka.
 • Procvičuj si slovíčka 1. – 5. lekce a 1. hodiny 6. lekce

 

 • Až se budete trochu nudit, pusťte si toto video. Zkuste opakovat jednotlivé větičky ve stejné intonaci a se správnou výslovností. Těším se, jak se v angličtině zlepšíte  😉

Dobré ráno a další dětské rozhovory

 

 • A ještě jeden nápad pro Vás mám. Možná si myslíte, že prasátko Pepina je pro mrňata. Ale věřte mi, že sledováním v angličtině se pro Vás tento seriál úplně změní v bezva zábavu, která navíc bude užitečná.

Peppa Pig 1

 

úkol na další týden (23. 3 – 29. 3.)

Líbilo se ti video s Derekem, papouškem Ringem a bytostmi z Gondolandu? Věřím, že ano.  Budeme pokračovat.

Muzzy in Gondoland 2

 • Koukni se na video a zapamatuj si co nejvíce slovíček z oboru Jídlo. Pokud všemu nerozumíš, můžeš si pustit titulky. Prohlédni si to video podruhé, potřetí, … a zjistíš, že tomu začínáš rozumět. Nepotřebuješ rodiče, aby ti radili. Spolehni se na sebe. Pouštěj si to tak dlouho, až to pochopíš. Já ti věřím. Určitě to dokážeš!
 • Do sešitu, opět zezadu, napiš nadpis FOOD. Na celou stránku rozmísti jídla, jejichž názvy se objevily v příběhu. Takže obrázek a cedulka – obrázky můžeš malovat nebo vystřihovat z letáků. Nezapomeň, když je jedna švestka, píšeme A PLUM, když jich je víc, píšeme PLUMS (bez „A“). Můžeš použít  NÁPOVĚDU 2 ke kontrole,  jestli ti něco neuniklo.
 • Vypracuj tento pracovní list Muzzy in Gondoland 1. část. Pokud ti můžou rodiče tuto stránku vytisknout, máš výhodu. Nalep ji do sešitu a vyplň mezery. Jestli nemají rodiče možnost ti stránku vytisknout, nezoufej. Jásej. Máš příležitost si vyrobit svou vlastní stránku v sešitu sám. Opiš si to do sešitu a vyzdob obrázky. Těším se, jak krásné okopírované nebo vyfocené stránky mi pošlete na moji e-mailovou adresu melounovar@zstk.cz nejpozději do neděle 29. 3. 2020. Připomínám ještě úkol z minulého týdne. Stále můžete zasílat.
 • Nezapomeň na Peppa Pig. Koukej se na další díly v angličtině. Že jsem měla pravdu? V angličtině to je úplně jiný level ….

úkol na třetí týden (30. 3 – 5. 4.)

Nejdříve si rozklikni tyto Pokyny na týden od 30. 3. do 5. 4.

video: Muzzy in Gondoland 3

pracovní list:Muzzy in Gondoland (3. díl)

video: Muzzy in Gondoland 4

pracovní list: Muzzy in Gondoland (4. díl)

Přírodověda
Vlastivěda
Ostatní předměty